headerother

    Viňales a Pinar del Rio

Vlajka Kuby 

 

VIŇALES a PINAR del RIO

 
  Ploché údolí Viňales v provincii Pinar del Rio bezesporu patří k nejmalebnějším scéneriím Kuby. Nachází se 20 km severně od města Pinar del Rio a právem patří k nejvíce navštěvovaným místům na Kubě vůbec. Charakteristckým rysem Viňales jsou tzv. mogoty (sloní hřbety) tvořené útesovými vápenci, které vznikly v pradávných jurských mořích (před cca 160 miliony let). vinales1v
vinales2v

Malebná krajina Viňales odjakživa přitahovala nejrůznější cestovatele, romantiky a rovněž tak i filmové štáby. Mezi jinými tady vznikly i dva díly legendárního seriálu 30 případů majora Zemana : Rukojmí v Bella Vista a Poselství z nezámé země.  

vinales3v
vinales2v

Zkrácenou osmi minutovou verzi Rukojmí v Bella Vista (se scéneriemi Viňales)  si můžete prohlednout zde.

losjasmines3v

Ačkoli příjemných hotýlků je zde víc, jednoznačně nejhezčí vyhlídka je z hotelu Los Jasmines na okraji Viňales. Ubytovat se zde je však prakticky nemožné, neboť je téměř vždy vyprodaný. Na sklenku něčeho dobrého se zde však stavit můžete vždycky.

losjsamines1v
pinardelriov

Provincie Pinar del Rio je kubánskou (i světovou) tabákovou pokladnicí, kde rostou ty nejvybranější druhy. Hlavní zdejší tabáková manufaktura je v Pinar del Rio, nicméně drobných manufaktur je tu plno i v celém okolí. Zde se často plní sen každého doutníkového labužníka : dát si kubánský doutníček právě teď ubalený...

Viňales a Pinar del Rio

 

pinarbubenv
cuevadelosindiosv

Poté, co se nědejší korálové útesy dostaly nad hladinu, zakousla se do nich svým erozivním zubem dešťová voda a vytvořila zde rozsáhlou síť velkých jeskyní. Ty sloužily v koloniálních dobách jako úkryt původních Indiánů před španělskými kolonizátory. Dnes jsou z nich zajímavé a poučné turistické atrakce připomínající předkolumbovskou epochu Kuby: např. replika indiánské skrýše zvaná Palenque či Cueva de los Indios (Jeskyně Indiánů) s ponornou říčkou, po které se jezdí na lodičkách.

palenquev
pinardelriov Aktuální počasí ve Viňales a Pinar del Rio
cuevadelosindiosv  Fotogalerie Viňales a Pinar del Rio   cuevadelosindiosv

Kuba

Kuba je krásná a šťavnatá země s pohnutou minulostí a velkými očekáváními budoucnosti 

Více o Kubě

Potápění na Kubě

Týden na lodi obklopeni žraloky ? Anebo raději potápěčskou pohodičku all incl. hotelu ?

Více potápění

Cestovní služby

Vnitrostátní letenky, víza, pronájmy aut, transfery, golf, služební cesty, stovky hotelů...

Více o cestování

Chcete poslat nabídku ?

Potřebujete poradit ?

Napište nám

info@divingincuba.cz

+420 774 832 315-6