headerother

CAYO LARGO

kdysi základna karibských pirátů, dnes místo pro lahůdkovou potápěčskou dovolenou uprostřed Karibiku

Maličký ostrov Cayo Largo se nachází v souostroví Canarreos, zhruba 50 mil jižně od pobřeží Kuby. Kdysi sloužil jako základna karibských pirátů a od 80. let minulého století byl i symbolem luxusní exotické dovolené v Karibiku. V listopadu 2001 byl těžce postižen hurikánem Michell a z jeho řádění se vzpamatovával velmi velmi dlouho a velmi těžko : dva hotely nebyly obnoveny vůbec, ostatní teprve po deseti letech za účasti zahraničních investorů. Dnes je ideálním místem pro milovníky potápění, rybaření a dalších mořských aktivit, kteří současně mají rádi zázemí kvalitních all inclusive hotelových resortů. Např. pro takovou rodinnou potápěčskou dovolenou si jen těžko lze představit něco lepšího. 

Potápěčské lokality se nacházejí ve třech oblastech : první v bezprostřední blízkosti ostrova(jižně a jihozápadně), druhá poblíž Cayo Rosario (28 km západně od Cayo Largo) a třetí - asi nejhezčí - v oblasti Golfo de Gazones mezi ostrůvky Cayo Sigua a Cayo Blanco (48 km severně).

 
 CL divemap_small2 První potápěčská oblast se nachází v bezprostřední blízkosti ostrova (J a JV) a je charakteristická útesy bariérového typu, korálovými hřbety a tunely, jež většinou v hloubce okolo 18 m přecházejí v písčité svahy. V některých oblastech však korálové formace tvoří skutečná podmořská pohoří a stěny padající do hloubek okolo 50m a víc.  cl diverkav
cl diverkav

Cayo Largo

Korálové ryby jsou zde zastoupeny především hejny chrochtalů, chňapalů velikosti 15-90cm, bodloků, sapínů a spousty dalších. Dále je zde možno spatřit želvy, tarpony, rejnoky a siby (na obrázku).

Vznešené siby americké - eagle rays na lokalitě Montaňa. Radost pohledět
cl murena2v V korálových skrýších se ukrývají spousty langust, různé druhy murén (pozor, některé jsou útočné!), na písečných úsecích dna zase můžete najít kolonie křídlatců velkých (Strombus giga) - pozor, jedná se o mezinárodně chráněný druh, nebrat (možnost opravdu velkých potíží při celních kontrolách, nečekané trable jsme zažili i na letišti v Praze!!!). cl murena1v
cl two_in_onev

Druhá potápěčská oblast se nachází v blízkosti Cayo Rosario, 29km západně od Cayo Largo. Reliéf dna je zde velmi zajímavý a vytváří skutečné korálové labyrinty, ve kterých můžete potkat velké kanice černé, chňapaly, hejna kranasů, čabrak amerických a nezřídka i žraloky-chůvy.

cl pacualav
cl gorgov

Třetí potápěčská oblast leží v oblasti Golfo de Gazones, 48 km severovýchodně od Cayo Largo, mezi ostrůvky Cayo Sigua a Cayos Blancos. Prakticky všechny zdejší lokality jsou krásné stěny padající z 15 m (vrchol útesu) do hloubek 200m a víc. Stěny jsou porostlé velkými houbami, velkými gorgoniemi a nazřídka i černým korálem.

cl gorgov
cl gorgov

Kromě klasických korálových společenstev je zde možnost setkání i s velkými pelagickými rybami - tarpony, tuňáky, s troškou štěstí zde můžete potkat karibské žraloky, kladivouny či velrybáka. Cayo Sigua i Cayo Blanco vyčnívají nad hladinu méně než metr a není zde kam se schovat před rozbouřeným mořem. Proto je výlet na tyto lokality možný jen za výborného počasí.

cl trumpv

Cayo Largo nabízí báječnou kombinaci potápění a vegetění na zdejších vyhlášených plážích (Playa Sirena, Playa Paraiso, Playa Blanca, Los Cocos & Tortuga), kde si můžete užít surfingu na vlnách, windsurfingu, plachtění, plážového volejbalu nebo fotbálku. 

cl seav

Samozřejmě vždy s možností svlažit vyschlé hrdlo vychlazeným pivem či některým z klasických kubánských drinků...

Samozřejmě vždy s možností svlažit vyschlé hrdlo vychlazeným pivem či některým z klasických kubánských drinků...

 FOTOGALERIE CAYO LARGO UW   FOTOGALERIE CAYO LARGO 

Cayo Largo se svými příjemnými all incl. hotely, výborným potápěním a překrásnými jemnými plážemi představuje destinaci pro famósní rodinnou potápěčskou dovolenou.  

 

On-line REZERVACE POTÁPĚNÍ CAYO LARGO (10 ponorů = 381 EURO)                                                       REZERVACE HOTELU od 52 EURO/os. 

 

Kuba

Kuba je krásná a šťavnatá země s pohnutou minulostí a velkými očekáváními budoucnosti 

Více o Kubě

Potápění na Kubě

Týden na lodi obklopeni žraloky ? Anebo raději potápěčskou pohodičku all incl. hotelu ?

Více potápění

Cestovní služby

Vnitrostátní letenky, víza, pronájmy aut, transfery, golf, služební cesty, stovky hotelů...

Více o cestování

Chcete poslat nabídku ?

Potřebujete poradit ?

Napište nám

info@divingincuba.cz

+420 774 832 315-6