headerother

VARADERO 

Nejlevnější způsob, jak se zapotápět na Kubě - a vůbec to nemusí být špatné

Varadero bývá často označováno za turistické hlavní město Kuby - říká se že už velký mafiánský boss Al Capone sem jezdil na dovolenou. Tento největší kubánský turistický resort má vlastní letiště a nachází se na dlouhém a úzkém poloostrově Peninsula de Hicacos na atlantickém pobřeží, cca 140 km severovýchodně od Havany. Pobřeží poloostrova je lemováno 20km písčitých pláží. Z hlediska ceny se jedná o nejdostupnější potápěčskou oblast z celé Kuby.

Všechny potápěčské lokality (okolo dvaceti) se nacházejí severně od poloostrova Hicacos a jejich hloubka většinou nepřesahuje 30 m. Jedinou výjimkou je nejhlubší zatopená jeskyně na Kubě - Oko obra (Ojo del Mégano) s hloubkou přes 70 m; zde je však potápění pro potápěče bez trimixové kvalifikace z pochopitelných důvodů zakázané. Celá řada zdejších mělkých reefů je dostupná přímo ze břehu, na některé lokallity se jezdí lodí.   

Mělký korálový reef na Varaderu Atlantické korálové reefy v okolí Varadera jsou tvořeny hlavně rohovitkami, větevníky, mozkovníky, útesovníky, rournatci  a celou řadou mořských hub. Nad těmito korálovými útesy se prohánějí hejna chňapalů, chrochtalů, kanicové, bodloci, pomci, šavlatky a celá řada dalších druhů.
Mělký korálový reef na Varaderu
Rournatec obývající útesy Varadera  Jiné druhy - jako např. pruhatci a očaři  - zase úspěšně využívají bezpečné korálové úkryty k odpočinku.  Pruhatec ukrytý v atlantickém korálovém útesu u Varadera
Mělký korálový reef na Varaderu I když na Kubě rozhodně existují atraktivnější potápěčské terény než Varadero, i tady je na co se dívat. Třeba na mimořádně velké poustevníčky obývající opuštěné ulity křídlatců velkých. 
Poustevníček obývající opuštěnou ulitu křídlatce velkého
Rournatec obývající útesy Varadera Úkrytem v korálovém útesu nepohrdají ani hejna chňapalů a chrochtalů.  Hejno chňapalů a chrochtalů odpočívající v úkrytu útesu

"Cuba Wreck Diving (Varadero)" by Goofy Aqua Video from Goofy Aqua Video on Vimeo.

Jednou z nezajímavějších potápěčských lokalit ve Varaderu je bezesporu vrak ruské hlídkové fregaty BP 385 MONCADA, postavené v roce 1988 v ruské loděnici Krasnyl Metalist Zavod. O deset let později byla tato loď v rámci přechodného oteplení mezi Východem a Západem vyřazena ze služby a potopena nedaleko Varadera.  RUSSIAN DESTROYER BP 385 MONCADA
Rournatec obývající útesy Varadera Je 95 m dlouhá, 12 m široká a leží v hloubce 20 - 30 m. Dnes představuje nejenom oblíbený cíl potápěčů a památník na období studené války, ale především domov pro četná hejna ryb.  S laskavým svolením Roberta Hughana (Goofy Aqua Video - www.goofyaquavideo.com) si můžete prohlédnout jeho zdařilé video z tohoto vraku :   
Jeskyně Cueva Saturno nedaleko Varadera Ve Varaderu si můžou přijít na své i milovníci jeskynního potápění. Například v jeskyni Cueva de Saturno vzdálené cca 20 km od pobřeží. V hloubce okolo 20 m je možno si vychutnat bohatě vyzdobené galerie. Tato jeskyně je přístupná i pro veřejnost, takže i nepotápěčský doprovod si zde může zaplavat a zašnorchlovat.
Jeskyně Cueva Saturno nedaleko Varadera
Rournatec obývající útesy Varadera Díky partnerství potápěčských základen ve Varaderu a v Zátoce Sviní můžou potápěči ubytovaní ve Varaderu obohatit své potápěčské zážitky i o vyhlášené jeskyně v Zátoce Sviní. Potápěčské výpravy do Zátoky Sviní se z Varadera pořádají zpravidla jednou týdně. Jeskyně v Zátoce Sviní

Varadero je cenově nejdostupnější potápěčskou oblastí z celé Kuby; druhou stranou této mince je značné množství potápěčů brázdících zdejší atlantické vody. Pokud s tím budeme předem počítat, nebudeme zklamáni  a můžeme užít všech krás, které nám Varadero nabízí. 

 

REZERVACE POTÁPĚNÍ VARADERO (10 ponorů = 264 EURO)             REZERVACE HOTELU od 30 EURO/os. 

 

Kuba

Kuba je krásná a šťavnatá země s pohnutou minulostí a velkými očekáváními budoucnosti 

Více o Kubě

Potápění na Kubě

Týden na lodi obklopeni žraloky ? Anebo raději potápěčskou pohodičku all incl. hotelu ?

Více potápění

Cestovní služby

Vnitrostátní letenky, víza, pronájmy aut, transfery, golf, služební cesty, stovky hotelů...

Více o cestování

Chcete poslat nabídku ?

Potřebujete poradit ?

Napište nám

info@divingincuba.cz

+420 774 832 315-6