headerother

Potápění na Kubě

Žralok karibský na Jardines de la Reina

JARDINES de la REINA

přísně chráněná mořská rezervace, někdy též nazývaná "Galapágy Karibiku" nebo "Castrův tajný útes". Díky zákazu rybolovu a nesmlouvavým limitům pro vstup návštěvníků zde máme možnost vidět, jak vypadal Karibik za časů Kryštofa Kolumba. Bez nejmenších pochyb nejlepší potápění na Kubě.

Jardines de la Reina - bez nejmenšícch pochyb nejlepší potápění na Kubě
Krokodýl americký na Jardines de la Reina

CAYO LARGO

Tento malý ostrov kdysi býval hnízdem karibských pirátů. Dnes zdejší all incl. hotely na sněhobílých plážích "zpívajícího písku" představují ideální místo pro rodinnou dovolenou spojenou s parádním potápěním.

Cayo Largo - ostrov pro Vaši rodinnou potápěčskou dovolenou
Cayo Largo - ostrov pro Vaši rodinnou potápěčskou dovolenou

MARIA la GORDA

Legendární lokalita na západním výběžku Kuby, v zátoce Bahía de Corrientes (provincie Pinar del Rio). Podle pradávné legendy zde kdysi měli základnu karibští piráti a krásná Maria byla jejich šenkýřka a opečovatelka - vařila, nalévala, léčila šrámy utržené v bojích, utěšovala trudomyslné... 

Zdejší Maria bývala utěšitelkou karibských pirátů
bp casimba35aniversariov

Zátoka Sviní

Pěkné hluboké stěny s většinou výbornou viditelností. Jednoduché potápění ze břehu, vhodné i pro začátečníky. Zdejší zajímavostí je možnost potápění v jeskyních se smíšenou vodou (prvních pár metrů sladká, níže brakická a dole slaná mořská).  

Jeskyně v Zátoce Sviní
Potápění ze břehu v Zátoce Sviní

ISLA de la JUVENTUD

Ostrov mládeže, někdy též Ostrov pokladů, Ostrov pirátů, Isla de Piňos, 50 mil jihovýchodně od kubánských břehů. Barevné populace korálů, hub, gorgónií, stěny, jeskyně, tunely, chňapalové, tarponi, kranasi, želvy, barakudy, rejnoci a když Bůh dopustí a motyka spustí, sem tam i žralok...

Isla de la Juventud = Ostrov mládí = Ostrov pokladů
Isla de la Juventud = Ostrov mládí = Ostrov pokladůV

PLAYA SANTA LUCIA

vyhlášené místo s výskytem žraloků bělavých, tzv. bullsharků, micinek, jež podle některých pramenů mají na krku více lidských obětí než velký bílý. Tady jsou ale v pohodě a případ napadení turisty doposud není znám. Kromě bullsharků je zde několik zajímavých vraků

NOVINKA !!!

Bullshark na Playa Santa Lucia
Bullshark na Playa Santa Lucia

Jachting s potápěním

Máte-li rádi jachting a rádi se u toho i zapotápíte, potom právě pro Vás jsou určeny plavby ze Cienfuegos, popř. z Trinidadu na Cayo Largo. 

 

NOVINKA !!!

Jachting s potápěním
Jachting s potápěním

VARADERO

Jedno z největších a nejznámějších kubánských letovisek, i sám Al Capone sem jezdil na dovolenou. Mezi největší zdejší potápěčské zajímavostmi patří vrak sovětské hlídkové lodě BP 353 (Barco Patrullero) známé pod jménem Russian Destroyer. Nejlevnější způsob jak se zapotápět na Kubě.

Hlavní potápěčskou atrakcí Varadera je "Russian Destroyer"

Bezesporu nejzajímavější oblastí pro potápění na Kubě je oblast Jardines de la Reina. Díky mimořádně přísným podmínkám národního mořského parku (především zákazu komerčního rybolovu a omezení počtu návštěvníků) zde máme možnost vidět Karibik, jaký byl před rozmachem turistiky v této části světa.

Z velké části ostatních kubánských lokalit už byly skoro všechny velké ryby vyloveny a snědeny. Proto velmi důrazně doporučujeme před dovolenou velmi zvážit výběr lokace a nepodléhat všem eufemistickým nabídkám některých cestovních kanceláří. Zejména cestovky, které se na nespecializují přímo potápění na Kubě, občas hýří potápěčským optimismem, který je trošku mimo reál.

Potápění na Kubě

Kuba

Kuba je krásná a šťavnatá země s pohnutou minulostí a velkými očekáváními budoucnosti 

Více o Kubě

Potápění na Kubě

Týden na lodi obklopeni žraloky ? Anebo raději potápěčskou pohodičku all incl. hotelu ?

Více potápění

Cestovní služby

Vnitrostátní letenky, víza, pronájmy aut, transfery, golf, služební cesty, stovky hotelů...

Více o cestování

Chcete poslat nabídku ?

Potřebujete poradit ?

Napište nám

info@divingincuba.cz

+420 774 832 315-6