headerother

Vlajka Kuby

VARADERO : pláže, golf a relax

 

 

VARADERO

 

 

  Varadero bývá označováno za "hlavní turistické město" Kuby. Tento největší kubánský turistický resort má vlastní letiště a nachází se na dlouhém a úzkém poloostrově Peninsula de Hicacos na atlantickém pobřeží, cca 140 km severovýchodně od Havany. Pobřeží úzkého poloostrova vybíhajícího do Atlantického oceánu je lemováno 20km písčitých pláží. varadero1
varadero1v Letovisko vzniklo již v 80.letech 19.století, nicméně zásadního rozmachu dosáhlo na počátku dvacátého století, kdy většinu polostrova koupil americko-francouzský milionář Irenee Dupont de Nemours, který se ve svých 49 letech rozhodl opustit rodinný byznys (chemicko technologické impérium s 90 000 zaměstanci) a odejít na odpočinek. Za jeho působení zde vznikla řada soukromých vil (ze kterých jsou dnes hotely) a také golfové hřiště. Varadero na konci 19. století
  Druhá vlna výstavby luxusních hotelů a kasín přišla v padesátých letech minulého století. Jejich hlavní klientelu tvořila hollywoodská smetánka a americká mafie - proslýchá se, že sám Al Capone si sem rád jezdil odpočinout od své namáhavé práce. Po revoluci v roce 1959 se klientela zdejších pláží výrazně změnila - hollywoodské hvězdy a finanční magnáty vystřídali zasloužilí soudruzi ze spřátelených socialistických zemí. Varadero hotels
varadero1v

Dnes se Varadero opět těší přízni milovníků slunce, písku a bezstarostného lenošení z celého světa. Nabídka zdejších hotelů je nepřeberná - od nejjednodušších 2* (připomínajících někdy spíše ubytovny) až po ty nejluxusnější all incl. 5*. Každému podle jeho gusta a... kapsy. 

varadero2v
Che and_Fidel_golfersV

GOLF NA VARADERU

Již v prosinci 1931 bylo na Varaderu otevřeno Du Pontovo devítijamkové golfové hřiště, postavené dle návrhu tehdejších slavných designerů Herberta Stronga a Sima Cuthrieho. Po revoluci v roce 1959 však byl golf oficiálně prohlášen za buržoazní rozmar a zavržen.

Fidel golferV
Che and_Fidel_golfersV

Jedinečné snímky Che Guevary a Fidela z roku 1961 hrajícího golf nepocházejí ze zápalu pro tento sport, ale ze scénáře dvojsmyslného osobního vtipu adresovaného tehdejšímu americkému presidentovi Eisenhowerovi.

Che and_Fidel_golfersV
Che and_Fidel_golfersV

Po rozpadu sovětského bloku a následném otevření "turistické náruče" Kuby dochází pomalu i k oživení zdejších golfových aktivit. Du Pontovo hřiště bylo přejmenováno na Varadero Golf Club, přestavěno na 18-jamkové a v současnosti se nachází na ploše 40 ha mezi hotely Breezas, Tuxpan, Bella Costa, Meliá Las Américas, Meliá Varadero, Sol Club Palmeras a Sol Club Sirenas.

Vítejte v golfovém klubu Varadero
varaderogolf1v

Má pět pětiparových, osm čtyřparových a pět tříparových jamek (par hřiště 74). Některé greeny jsou - kromě klasických bunkerů -  chráněny unikátními úzkými mořskými zálivy (mapa hřiště).

varaderogolf2v
Che and_Fidel_golfersV

Osmnáctka (tj. green fee + bugina + bag + hole) Vás zde přijde bratru na 95 CUC, což je cca 76 EURO. Některé luxusní hotely tento poplatek již mají zahrnut v ceně ubytování.

Nabídku a případnou rezervaci (nejlepší hotely za nejlepší ceny) Vám samozřejmě rádi připravíme - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VARADERO : relax & golf

Varadero Golf Club
 

Varadero je fajn. Kdo se do Varadera chystá, měl by však mít na paměti dvě věci : ŽE Varadero bylo založeno jako letní letovisko pro americkou smetánku; v zimním období zde mohou panovat tropická vedra, ale i studené větry od Atlantiku, a ŽE na varaderských plážích se sice nádherně lenoší, ale tu "pravou Kubu" zde nejspíš nepoznáte. Tu je třeba hledat v mezi lidmi  v ulicích koloniální Havany či Trinidadu ...zkrátka na Kubě  

 

 AKTUÁLNÍ POČASÍ VE VARADERU  

Kuba

Kuba je krásná a šťavnatá země s pohnutou minulostí a velkými očekáváními budoucnosti 

Více o Kubě

Potápění na Kubě

Týden na lodi obklopeni žraloky ? Anebo raději potápěčskou pohodičku all incl. hotelu ?

Více potápění

Cestovní služby

Vnitrostátní letenky, víza, pronájmy aut, transfery, golf, služební cesty, stovky hotelů...

Více o cestování

Chcete poslat nabídku ?

Potřebujete poradit ?

Napište nám

info@divingincuba.cz

+420 774 832 315-6