headerother

Vlajka Kuby

TRINIDAD

 

 

TRINIDAD

 
  Městečko se současnými 36tis. obyvateli, které založil, podobně jako Havanu a další 4 města, v roce 1513 Diego Velasques, později pohádkově zbohatlo zejména na obchodu s cukrem. Dnes patří k nekrásnějším kubánským městům a od r. 1989 i do pokladnice světového kulturního dědictví. Dominantou města a současně jeho nejvyšší stavbou je Convento San Francisco (bývalý klášter svatého Františka z Asisi), ve kterém je dnes muzeum revoluce... trindad-s-francisco2v
trinidad-ist-v

Téměř všechny historické zajímavosti koloniálního Trinidadu se nacházejí poblíž hlavního náměstí Plaza Mayor a dají se zvládnout za dvě hodiny. Okolí Plaza Mayor ovšem žije i bohatým nočním životem. Milovníkům kubánského koloritu a hudby doporučujeme večerní návštěvu nedaleké Casa de la Musica či Casa de la Tróva.  

trindad-s-franciscov
trinidad-valle-de-los-ingeniosv

Nedaleko od Trinidadu se nachází proslulé Valle de los Ingenios - Údolí cukrovarů. Okolo tohoto údolí se kdysi rozprostíraly nedozírné třtinové plantáže a vesnice otroků San Pedro.  Dodnes se zde dochovala vysoká strážní věž, na kterou se dá vystoupit a udělat si slušnou představu, jak to tu kdysi mohlo vypadat.

trinidad-hacienda iznagav
trinidad-sugar-mill2v

Návštěvníci si tady můžou prohlédnout zbytky kolonálního cukrovarnického zařízení a případně si i na vlastní kůži vyzkoušet, jaké asi to mohlo být : čtrnáct hodin denně drtit cukrovou třtinu...

 

trinidad-sugar-millv
trindad-sierra-escambrey1v

Asi tak 20 km severně od Trinidadu se rozkládá pohoří Sierra Escambrey pokryté bujným deštným lesem, kde se po revoluci ukrývaly zbytky Castrových odpůrců (tzv. banditos). Dnes je toto pohoří oblíbeným cílem milovníků tropické horské přírody.

Zhruba půldenní výlet začíná 20km jízdou autem, úzkou a strmou silnicí serpentinami k horskému středisku Topes de Collantes. Odtud se jde horskou přírodou s palmami a kávovníky až ke krásnému vodopádu Salto Caburní.

trindad-sierra-escambrey2v
trinidad1v

 Neoblíbenějším hotelem v Trinidadu je Hotel Brisas del Trinidad, situovaný přímo na krásné karibské pláži Ancon. Kousek od hotelu se nachází i potápěčská základna, organizující potápěčské výlety po blízkých i vzdálenějších riffech. Tento hotel bývá na dlouhé měsíce dopředu vyprodán - doporučujeme rezervovat s dostatečným časovým předstihem.

Trinidad Kuba

trinidad2v
trindad-sierra-escambrey1v  Aktuální počasí v Trinidadu
Karibská pláž Ancón v Trinidadu  Fotogalerie TRINIDAD  Karibská pláž Ancón v Trinidadu

Kuba

Kuba je krásná a šťavnatá země s pohnutou minulostí a velkými očekáváními budoucnosti 

Více o Kubě

Potápění na Kubě

Týden na lodi obklopeni žraloky ? Anebo raději potápěčskou pohodičku all incl. hotelu ?

Více potápění

Cestovní služby

Vnitrostátní letenky, víza, pronájmy aut, transfery, golf, služební cesty, stovky hotelů...

Více o cestování

Chcete poslat nabídku ?

Potřebujete poradit ?

Napište nám

info@divingincuba.cz

+420 774 832 315-6