headerother

SANTA LUCIA

Vlajka Kuby

Santa LuciaSanta Lucia je moderní letovisko na břehu Atlantického oceánu, v blízkosti vesničky Neuvitas. Na tomto místě se kdysi nacházelo jedno z prvních kubánských měst Santa Maria de Puerto Principe, později přejmenované na Camaguey. Bohaté přístavní město se však záhy stalo vyhledávaným terčem karibských pirátů a bylo mnohokráte přepadeno a vypleněno (dvakrát téměř úplně zničeno). Proto se ho v roce 1528 španělský guvernér rozhodl přestěhovat do jeho současné polohy uprostřed ostrova. Ani to však dalším nájezdům pirátů nezabránilo, naposledy jej v roce 1668 přepadl, vyraboval a vypálil jeden z "nejslavnějších" karibských pirátů resp. korzárů - sir Henry Morgan (1635-1688). V současnosti je Santa Lucia moderním rekreačním centrem s nekonečně dlouhými písčitými plážemi a řadou hotelových resortů.

BullsharkZ potápěčského hlediska je Santa Lucia zajímavá především zaručenými výskyty žraloků bělavých (Carcharhinus leucas, španělsky Tiburone torro) známých zejména pod anglickým názvem bullshark. Tomuto pozoruhodnému druhu žraloka bývá často připisována většina žraločích útoků na člověka. Umí plout kilometry proti proudu řeky, je schopen útočit na mělčině s půlmetrovou hloubkou (většina jeho obětí jsou plavci a turisté na plážích), zatímco na potápěče takřka nikdy neútočí. Místní potápěčská základna se příznačně jmenuje Shark's Friends a na podzim roku 2004 zde jeden z jejich divemasterů přišel při krmení bullsharka o kus lokte. (řídká výjimka potvrzující pravidlo). Popravdě řečeno zde však kromě bullsharků k vidění není zase nic tak zvláštního, co by potápěče vracejícího se z Jardines de la Reina mohlo nějak zvlášť omráčit - což ovšem platí i pro všechny další potápěčské oblasti na Kubě ...

Bullshark na Santa Lucia

Santa Lucia patří k oblíbeným zastaveníčkům milovníků bullsharků, "zkušných kubánských veteránů" a jiných fajnšmekrů, kteří již poznali základní klenoty Kuby (Havana, Trinidad) a rádi by si dosavadní zážitky okořenili nějakou spešl lahůdkou.

Santa Lucia Kuba

Kuba

Kuba je krásná a šťavnatá země s pohnutou minulostí a velkými očekáváními budoucnosti 

Více o Kubě

Potápění na Kubě

Týden na lodi obklopeni žraloky ? Anebo raději potápěčskou pohodičku all incl. hotelu ?

Více potápění

Cestovní služby

Vnitrostátní letenky, víza, pronájmy aut, transfery, golf, služební cesty, stovky hotelů...

Více o cestování

Chcete poslat nabídku ?

Potřebujete poradit ?

Napište nám

info@divingincuba.cz

+420 774 832 315-6