headerother

SANTIAGO DE CUBA

Vlajka Kuby

 

 

SANTIAGO DE CUBA

 
  Bývá označováno za klenot východní části ostrova. Rozkládá se v těsné blízkosti hluboké zátoky a vysokých hor a setkáte se zde s typicky uvolněným životním stylem a pestrou směsicí obyvatel - právě Santiago bývalo prvním místem, kam dorazily první lodě s africkými otroky. Město bylo založeno v roce 1515 Diegem Velasquézem a pojmenováno po španělském patronovi, svatém Jakubovi (Santiago). Pro svou výhodnou polohu se stalo branou do země a na čas rovněž hlavním městem. Jeho rozmach však netrval příliš dlouho - po opadnutí zlaté horečky, několika zemětřeseních a nájezdech pirátů se v roce 1553 guvernér ostrova Gonzálo Peréz de Angulo rozhodl přesídlit do Havany. Pět let nato byl dokonce vydán edikt, podle kterého veškerý zahraniční obchod musel směřovat přes Havanu, čímž bylo Santiago definitivně odsunuto do role dvojky. santiago1v
santiago2v

Většina zajímavých míst se nachází v historickém centru města, v bezprostřední blízkosti charismatického náměstí Parqué Céspedes. Toto místo, (původně pojmenované jako Plaza de Armas) je vyhlášenou zónou místních lehkých dam, lovících mezi turisty své zákazníky. Na východní straně parku se nachází stylový hotel Casa Granda, přičemž celý park je obklopen řadou skvostných budov. Naleznete zde radnici Ayuntamiento, někdejší sídlo guvernéra Kuby (Casa del Gobierno), bývalou vilu Diega Velasquéze (nyní Museo de Ambiente Cubano), či slavnou katedrálu Catedral de Nuestra Seňora de la Asuncion.  

santiago3v
santiago4v

Katedrála Nuestra Seňora de la Asuncion byla původně postavena v roce 1522, přičemž posléze byla několikrát zničena piráty a zemětřesením, a opět znovu postavena. Nad vchodem do katedrály můžete spatřit postavy andělů a sochy Kryštofa Kolumba a Bartolomée de las Casas, ochránce Indiánů. Současná podoba katedrály pochází z roku 1818 a nejlepší pohled na ni je ze střešní barové terasy hotelu Casa Granda.

santiago5v
santiago7v

Nedaleko od katedrály se nachází Balcon de Velasquéz, replika původní pevnosti, střežící vjezd do přístavu. Opačným směrem od Parqué Céspedes, směrem k Plaza Dolorez, se nachází další pamětihodnost, kterou by si návštěvník Santiaga neměl nechat ujít - Museo Emilio Bacardí Moreau. Jedná se o muzeum, které založil někdejší starosta a rumový magnát Emilio Bacardí Maureau v roce 1899. Základem expozice jsou soukromé sbírky Bacardího, které shromaždoval několik desítek let. Kromě uměleckých děl jsou tu k vidění i biče a řetězy na otroky, dřevěné podložky k usekávání rukou či nohou a řada dalších předmětů přibližujících koloniální období Kuby.

Santiago de Cuba

santiago6v

 Aktuální počasí v Santiagu de Cuba

   Fotogalerie Santiago de Cuba  

Kuba

Kuba je krásná a šťavnatá země s pohnutou minulostí a velkými očekáváními budoucnosti 

Více o Kubě

Potápění na Kubě

Týden na lodi obklopeni žraloky ? Anebo raději potápěčskou pohodičku all incl. hotelu ?

Více potápění

Cestovní služby

Vnitrostátní letenky, víza, pronájmy aut, transfery, golf, služební cesty, stovky hotelů...

Více o cestování

Chcete poslat nabídku ?

Potřebujete poradit ?

Napište nám

info@divingincuba.cz

+420 774 832 315-6