• English (United Kingdom)
  • Polish (Poland)
  • Russian (CIS)
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Úvodní strana Průvodce ostrovem Viňales a Pinar del Rio

    Viňales a Pinar del Rio

 

Vlajka Kuby 

Sloní choboty v malebném údolí Viňales jsou nejkrásnější za úsvitu Ploché údolí Viňales v provincii Pinar del Rio bezesporu patří k nejmalebnějším scéneriím Kuby. Nachází se 20 km severně od města Pinar del Rio a právem patří k nejvíce navštěvovaným místům na Kubě vůbec. Charakteristckým rysem Viňales jsou tzv. mogoty (sloní hřbety) tvořené útesovými vápenci, které vznikly v pradávných jurských mořích (před cca 160 miliony let).
Malebná krajina Viňales

Malebná krajina Viňales odjakživa přitahovala nejrůznější cestovatele, romantiky a rovněž tak i filmové štáby. Mezi jinými tady vznikly i dva díly legendárního seriálu 30 případů majora Zemana : Rukojmí v Bella Vista a Poselství z nezámé země.  

Malebná krajina Viňales

Zkrácenou osmi minutovou verzi Rukojmí v Bella Vista (se scéneriemi Viňales)  si můžete prohlednout nalevo. Kdo má chuť a hodinu a půl času, může si napravo prohlídnout ten komunistický blábol (z dnešního pohledu značně úsměvný) celý.  

Hotel Los Jasmines na okraji Viňales

Ačkoli příjemných hotýlků je zde víc, jednoznačně nejhezčí vyhlídka je z hotelu Los Jasmines na okraji Viňales. Ubytovat se zde je však prakticky nemožné, neboť je téměř vždy vyprodaný. Na sklenku něčeho dobrého se zde však stavit můžete vždycky.

Hotel Los Jasmines na okraji Viňales
Viňales - Palenque

Poté, co se nědejší korálové útesy dostaly nad hladinu, zakousla se do nich svým erozivním zubem dešťová voda a vytvořila zde rozsáhlou síť velkých jeskyní. Ty sloužily v koloniálních dobách jako úkryt původních Indiánů před španělskými kolonizátory. Dnes jsou z nich zajímavé a poučné turistické atrakce připomínající předkolumbovskou epochu Kuby: např. replika indiánské skrýše zvaná Palenque (nalevo) či Cueva de los Indios (Jeskyně Indiánů) s ponornou říčkou, po které se jezdí na lodičkách (napravo).

 

Viňales - Cueva de los Indios, Jeskyně Indiánů
Nejlepší tabák na světě pochází z kubánské provincie Pinar del Rio

Provincie Pinar del Rio je kubánskou (i světovou) tabákovou pokladnicí, kde rostou ty nejvybranější druhy. Hlavní zdejší tabáková manufaktura je v Pinar del Rio, nicméně drobných manufaktur je tu plno i v celém okolí. Zde se často plní sen každého doutníkového labužníka : dát si kubánský doutníček právě teď ubalený...

 

Kam se člověk podívá, všude jsou malá tabáková políčka

 Aktuální počasí

ve Viňales a Pinar del Rio

 

Fotogalerie Viňales a Pinar del Rio  

 

 

 

banerhoteles

Žraloci na JARDINES DE LA REINA + VRAK RUSKÉ VÁLEČNÉ LODĚ ve Varaderu : leden 2017, nabídka ke stažení ZDE

Připravujeme pro Vás nové webové stránky - již brzo se uvidíme "v novém" ...